20.07.2018 | Światełko dla Wolnych Sądów – Białystok

Światełko dla Wolnych Sądów

W piątek 20 lipca 2018 r. o godz.19:00 spotykamy się przed Sądem Okręgowym w Białymstoku, ul. M. Skłodowskiej-Curie 1

Niech przyjdą ludzie, którym zależy na Wolnych Sądach, Wolnej Polsce i Wolnych Obywatelach!
Wszyscy którzy nie mogą być w Warszawie powinni być z nami!

Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo o prokuraturze oraz niektórych innych ustaw

W tych dniach PiS kończy przejmowanie władzy w Sądzie Najwyższym. Od czwartku procedowany jest poselski projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo o prokuraturze oraz niektórych innych ustaw.

Według RPO analiza projektu prowadzi do wniosku, że konieczność przygotowania go nie jest odpowiedzią na istniejące problemy wymiaru sprawiedliwości, lecz na aktualną sytuację, jaka zaistniała w wyniku przyjęcia ustaw dotyczących sądownictwa. W ocenie wielu instytucji i organizacji międzynarodowych (Komisji Weneckiej, Komisji Europejskiej, Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka – ODIHR, Specjalnego Sprawozdawcy ONZ, Grupy Państw Przeciwko Korupcji- GRECO) uznane były one za niespełniające standardów międzynarodowych.
Uchwalenie ustawy w tym kształcie wyłącznie pogłębi istniejący kryzys w przestrzeganiu zasady niezależności sądów i trójpodziału władzy.

Powiedz NIE!

Właśnie teraz Prawo i Sprawiedliwość spróbuje ostatecznie już zlikwidować w Polsce trójpodział władzy.

PiS od tego momentu nie będzie musiał niczego się bać. Będzie mieć własnych sędziów, własne sądy i licencje na okradanie nas wszystkich. SN do politycznej dyspozycji Kaczyńskiego.

To ostatnia szansa, by przyjść i powiedzieć NIE, NIE zgadzam się na to, by konstytucyjni przestępcy przejęli Sąd Najwyższy, by zapewnili sobie tym samym absolutną bezkarność, a nawet możliwość fałszowania wyborów.

Już nikt nie ujmie się za Twoimi obywatelskimi prawami.
Możesz znaleźć 1000 powodów, żeby nie przyjść. Jednak musisz wiedzieć, że dziś / jutro przejmą SN, a pojutrze ograniczą wszystkie Twoje obywatelskie prawa. I nie będziesz miał się do czego odwołać.

To jest Twój kraj. To jest Twój sąd, to jest Twoja przyszłość. To jest nasza wspólna odpowiedzialność.

Koniecznie przyjdź w piątek, 20.07.2018 przed Sąd Okręgowy w Białymstoku