22.07 godz. 21.00 | Łańcuch Światła w Białymstoku i w Suwałkach

Komitet Obrony Demokracji Region Podlaskie gorąco wspiera i zachęca mieszkańców Podlasia do wzięcia udziału inicjatywie #ŁańcuchŚwiatła.

Białystok 

DLA WSZYSTKICH, KTÓRYM TO NIE JEST OBOJĘTNE:
Dzisiaj, 22 lipca, o godz. 21.00 po raz kolejny spotykamy się pod Sądem Okręgowym w #Białystok przy ul. Skłodowskiej-Curie 1, żeby postawić tam lampki i dołączyć do ogólnopolskiego #ŁańcuchŚwiatła, w proteście przeciwko upolitycznianiu sądów w Polsce. Z każdym dniem jest nas coraz więcej.
Dzisiejszy protest organizowany jest po tym jak Senat przegłosował w sobotę o godz. 1.57 uchwałę o Sądzie Najwyższym. Za jej przyjęciem głosowało 55 senatorów, 23 było przeciw, a 2 wstrzymało się. Od głosu wstrzymali się dwaj senatorowie PiS – Jarosław Obremski i Aleksander Bobko. Tuż po głosowaniu senatorowie PO przyjęli wyniki okrzykami: „Wolne sądy!”. Ustawa przeszła bez żadnych poprawek.
Jeśli sprawa sądów w Polsce nie jest Ci obojętna – przyjdź. Postaw zapaloną lampkę. Pokaż, że w Białymstoku też są ludzie, którzy protestują przeciwko upolitycznianiu sądów.

UWAGA! Kochani, jest WIELKA PROŚBA do protestujących pod Sądem Okręgowym! Od rozlewającego się wosku ze świeczek niszczą się schody pod sądem – naprawdę! Dlatego bardzo, bardzo prosimy:
1. Przynosimy lampki szklane, nie plastikowe.

2. Stawiamy lampki nie na schodach, tylko na polbruku z boku schodów! Nie wkładamy świeczek w donice. Nie lejemy wosku na podłoże. 
3. Potrzeba kilku osób do pomocy w sprzątaniu – następnego dnia po proteście o godz. 5 rano, zgłoszenia w trakcie protestu do prowadzących. 


Suwałki

Dziś także Łańcuch Światła w obronie wolnych sądów zaplanowany jest w Suwałkach – o godz. 21 przy ul. Waryńskiego 45.