23.07 godz. 21.00 | Łańcuch Światła w Białymstoku, Augustowie, Łomży i Suwałkach

Komitet Obrony Demokracji Region Podlaskie gorąco wspiera i zachęca mieszkańców Podlasia do wzięcia udziału inicjatywie #ŁańcuchŚwiatła.

Białystok 

DLA WSZYSTKICH, KTÓRYM TO NIE JEST OBOJĘTNE:
Dzisiaj po raz kolejny o godz. 21:00 spotykamy się pod Sądem Okręgowym w #Białystok przy ul. Skłodowskiej-Curie 1, żeby postawić tam lampki i dołączyć do ogólnopolskiego #ŁańcuchŚwiatła, w proteście przeciwko upolitycznianiu sądów w Polsce. Z każdym dniem jest nas coraz więcej.
Dzisiejszy protest organizowany jest po tym jak Senat przegłosował w sobotę o godz. 1.57 uchwałę o Sądzie Najwyższym. Za jej przyjęciem głosowało 55 senatorów, 23 było przeciw, a 2 wstrzymało się. Od głosu wstrzymali się dwaj senatorowie PiS – Jarosław Obremski i Aleksander Bobko. Tuż po głosowaniu senatorowie PO przyjęli wyniki okrzykami: „Wolne sądy!”. Ustawa przeszła bez żadnych poprawek.
Jeśli sprawa sądów w Polsce nie jest Ci obojętna – przyjdź. Postaw zapaloną lampkę. Pokaż, że w Białymstoku też są ludzie, którzy protestują przeciwko upolitycznianiu sądów.

Link do wydarzenia na FB – kliknij tutaj

Augustów

Łańcuch Światła w Augustowie odbędzie się o godz. 21:00 przed Sądem Rejonowym, ul. Młyńska 56

Łomża

Łańcuch Światła w Łomży odbędzie się o godz. 21:00 przed Sądem Okręgowym przy ul. Dwornej 16.

Suwałki

W Suwałkach o 21:00 również protest pod Sądem Okręgowym przy ul. Waryńskiego 45. Później uczestnicy protestu przejdą pod Dąbek Wolności. Spodziewani są goście specjalni Bronisław Komorowski z małżonką.

Link do wydarzenia na FB – kliknij tutaj