Media donoszą: „Działacze KOD uniewinnieni ws. zakłócenia wystawy o gen. Andersie w Suwałkach”

PAP
„Sąd uniewinnił obwinionych o zakłócenia wystawy o gen. Andersie w Suwałkach”

Sąd Rejonowy w Suwałkach uniewinnił w czwartek pięć osób obwinionych o zakłócenie otwarcia w tym mieście wystawy o gen. Andersie. Policja chciała dla nich kar miesięcznego ograniczenia wolności poprzez prace społeczne. Wyrok nie jest prawomocny; policja zapowiada apelację.

Cały artykuł – link

Wyborcza
„Wolność i demokracja – niewinne. Suwalski proces działaczy KOD”

autor: Maciej Chołodowski

Działacze KOD nie naruszyli porządku publicznego podczas otwarcia wystawy w suwalskim Archiwum Państwowym. Ministrowie Błaszczak i Zieliński oraz Anna Maria Anders prowadzili tam kampanię wyborczą, a działacze KOD mieli pełne prawo do wyrażenia z tego powodu oburzenia.

Cały artykuł – link

Rzeczpospolita
„Sąd uniewinnił obwinionych o zakłócenia wystawy o gen. Andersie”

autor: amk

Sąd Rejonowy w Suwałkach uniewinnił w czwartek pięć osób obwinionych o zakłócenie otwarcia w tym mieście wystawy o gen. Andersie. Policja chciała dla nich kar miesięcznego ograniczenia wolności poprzez prace społeczne. Wyrok nie jest prawomocny; policja zapowiada apelację.

Cały artykuł – link

TVN24
„Działacze KOD uniewinnieni ws. zakłócenia wystawy o gen. Andersie w Suwałkach”

autor: KB,ts/adso/ib

Sąd Rejonowy w Suwałkach uniewinnił pięciu działaczy Komitetu Obrony Demokracji, obwinionych o zakłócanie wystawy o gen. Andersie w marcu zeszłego roku. Policja wnosiła o miesiąc ograniczenia wolności i wykonanie w tym czasie 20-40 godz. prac społecznych. Wyrok nie jest prawomocny.

Cały artykuł – link

OKO.Press
„Owacje dla sędziego. KOD uniewinniony. Oto pełne uzasadnienie wyroku ważnego dla polskiej demokracji”

autor: Edward Krzemień

„Obwinieni zakłócili uroczystość, nie był to jednak wybryk, a uzasadniona reakcja na zorganizowanie – w ich ocenie – wiecu wyborczego w publicznym miejscu (….) i było to wrażenie obiektywne” – tak brzmi uzasadnienie wyroku uniewinniającego działaczy KOD za akcję w suwalskim Archiwum Państwowym. OKO.press publikuje pełne uzasadnienie tego ważnego wyroku

Cały artykuł – link

Onet
„Sąd: suwalscy działacze KOD nie zakłócili porządku publicznego”

autor: Konrad Kruszewski

W Suwałkach zakończył się proces pięciu działaczy KOD oskarżonych o zakłócenie porządku publicznego na otwarciu wystawy poświęconej generałowi Władysławowi Andersowi w Archiwum Państwowym. Brała w nim udział Anna Anders, córka generała, wówczas kandydatka PiS-u na senatora województwa podlaskiego. Sąd uniewinnił wszystkich działaczy.

Cały artykuł – link

Wirtualna Polska
„Koniec procesu ws. wystawy o gen. Andersie. Sąd: działacze KOD-u są niewinni”

Przed Sądem Rejonowym w Suwałkach zakończył się proces pięciu osób obwinionych o zakłócenie otwarcia w tym mieście wystawy o gen. Andersie. Sąd uznał, że są one niewinne. Wyrok nie jest prawomocny.

Cały artykuł – link

Bialystokonline.pl
„Sympatycy KOD zostali uniewinnieni. Sąd nie zgodził się z policją”

autorka: Dorota Mariańska

Sąd Rejonowy w Suwałkach uniewinnił w czwartek (19.01) 5 osób obwinionych przez policję o zakłócenie otwarcia wystawy o gen. Andersie i naruszenie porządku w miejscu publicznym. Tym samym nie podzielono stanowiska policji, która zabiegała o kary w postaci prac społecznych, które miałyby odbywać się w ramach miesięcznego ograniczenia wolności.
W uzasadnieniu wyroku sędzia wskazał, że owszem, doszło do zakłócenia uroczystości, ale nie był to wybryk. Sąd nie doszukał się w zachowaniu obwinionych znamion czynu zabronionego.

Cały artykuł – link

Współczesna
„Awantura w Suwałkach. KOD zakłócił przemówienie Anders. KODowcy uniewinnieni”

autor: Maciej Łozowski

Sąd Rejonowy w Suwałkach uniewinnił pięć osób zaangażowanych w działania Komitetu Obrony Demokracji, oskarżonych o naruszenie porządku publicznego.

Cały artykuł – link

Polskie Radio Białystok
„Uniewinnienia ws. zakłócenia wystawy o gen. Andersie w Suwałkach”

Sąd Rejonowy w Suwałkach uniewinnił w czwartek (19.01) pięć osób obwinionych o zakłócenie otwarcia w tym mieście wystawy o gen. Andersie. Policja chciała w tej sprawie kar miesięcznego ograniczenia wolności poprzez prace społeczne. Wyrok nie jest prawomocny.

Cały artykuł – link

Radio 5
„Uczestnicy awantury niewinni”

Sąd uniewinnił obwinionych o zakłócenie otwarcia wystawy poświęconej generałowi Władysławowi Andersowi w Archiwum Państwowym w Suwałkach. Wyrok w tej sprawie ogłosił w czwartek (19.01) Dominik Czeszkiewicz, sędzia miejscowego Sądu Rejonowego.

Cały artykuł – link

TVP3 Białystok
„SĄD UNIEWINNIŁ OBWINIONYCH O ZAKŁÓCENIA WYSTAWY O GEN. ANDERSIE”

Sąd Rejonowy w Suwałkach uniewinnił w czwartek pięć osób obwinionych o zakłócenie otwarcia w tym mieście wystawy o gen. Andersie. Policja chciała dla nich kar miesięcznego ograniczenia wolności poprzez prace społeczne. Wyrok nie jest prawomocny; policja zapowiada apelację. Proces związany był z incydentem, do którego doszło 4 marca 2016 r. – ostatniego dnia kampanii wyborczej w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu obejmującym część województwa podlaskiego. Otwarcie zostało zakłócone przez grupę osób, które protestowały przeciwko prowadzeniu kampanii wyborczej w takim miejscu. Były to osoby starsze, część z nich miała znaczki Komitetu Obrony Demokracji (KOD). Doszło do utarczek słownych.

Cały artykuł – link

 

One thought on “Media donoszą: „Działacze KOD uniewinnieni ws. zakłócenia wystawy o gen. Andersie w Suwałkach”

  • 22 stycznia 2017 at 14:18
    Permalink

    Jeszcze Polska nie zginęła póki są i będą niezawisłe sądy.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *