26.07.2018 | Łańcuch Światła 2018: Światełko dla Wolnych Sądów – Białystok

Łańcuch Światła 2018: Światełko dla Wolnych Sądów – Białystok

#WolneSądy #WolniObywatele #WolnaPolska #ŁańcuchŚwiatła2018

Przyjdź 26.07.2018 o godz. 21:00 przed Sąd Okręgowy w Białymstoku

Ustawa o prokuraturze (dewastująca Sąd Najwyższy) już przegłosowana w Senacie, skąd niemal natychmiast trafi na biurko Prezydenta Andrzeja Dudy. Głowa państwa może podjąć decyzję już w czwartek.

To kolejny etap niszczenia niezależności sądownictwa: ustawa przyspieszy wymianę składu sędziowskiego. Jeśli Duda ją podpisze, może zacząć działać, nim Komisja Europejska i Trybunał Sprawiedliwości UE zajmą się praworządnością w Polsce. Europa może nie zdążyć, dlatego potrzebujemy znów wyjść pod Pałac Prezydencki i sądy w całej Polsce.

Rok temu w całej Polsce w łańcuchach światła brały udział setki tysięcy osób w kilkuset miejscowościach w całej Polsce! Wspólnie udało nam się przekonać Prezydenta do dwóch wet! Powtórzmy to! Jest cień szansy, a Andrzej Duda cały czas ma prawo weta. Nie pozwólmy, aby kolejny etap dewastacji wymiaru sprawiedliwości odbył się przy milczeniu społeczeństwa!

Niech ogień płonie! Znów rozpalmy tysiące świateł. Pod Pałacem Prezydenckim i w setkach miejsc w całej Polsce!

Weź ze sobą znicz – symbol lipcowych protestów oraz długopis – symbol automatycznego podpisywania ustaw wychodzących z obozu rządzącego przez Prezydenta. Długopisy zostaną symbolicznie połamane – jako symbol tego, co powinien zrobić Andrzej Duda.