29.10 godz. 18.00 | Łańcuch Światła – Wolne Sądy w Białymstoku

Szanowni Państwo,

Prezydent Duda na kolejnych spotkaniach z posłem Kaczyńskim uzgadnia zapisy ustaw o Sądzie Najwyższym. Poseł Kaczyński zapowiada zmiany w ordynacji wyborczej po tym „jak zostanie załatwiona reforma sądownictwa”.

24 października niektórzy już określili czarnym dniem w historii Trybunału Konstytucyjnego. Dublerzy wsadzeni przez PiS do TK wyprowadzili nas z europejskiej kultury prawnej. Nie zawahali się nawet wydać wyroku we własnej sprawie: orzekli, że dopuszczono ich do orzekania zgodnie z Konstytucją. Za konstytucyjne uznali także trzy inne przepisy ustaw PiS zaskarżone przez rzecznika praw obywatelskich. TK uznał za niekonstytucyjne zaskarżone przez PiS przepisy ustawy o Sądzie Najwyższym oraz uchwałę Zgromadzenia Ogólnego Sędziów SN. Zgodził się z posłami PiS, że trybu wyboru pierwszej prezes Sądu Najwyższego nie może określać uchwała.

Minister Ziobro wymienia kolejnych prezesów sądów powszechnych nagradzając tych, którzy działają po myśli władzy. Tak dziś wygląda sytuacja wymiaru sprawiedliwości. Czy my, obywatele godzimy się na to? Czy pozwolimy rządowej propagandzie, którą opłacają spółki skarbu państwa wmawiać ludziom, że Polacy gremialnie popierają „reformy” PiS?

Stańmy ponownie pod sądami w niedzielę 29 października i wyraźmy swój sprzeciw. Choćbyśmy mieli przystanąć tylko na chwilę, pokażmy ile nas jest i nie odpuszczajmy!

W Białymstoku spotykamy się przed Sądem Okręgowym przy ul. Skłodowskiej 1.

Zapraszamy na protest Łańcuch Światła Wolne Sądy, 29 października o godz. 18.00