21.07 godz. 21.00 | Łańcuch Światła w Białymstoku

Komitet Obrony Demokracji Region Podlaskie gorąco wspiera i zachęca Białostoczan do wzięcia udziału inicjatywie #ŁańcuchŚwiatła

DLA WSZYSTKICH, KTÓRYM TO NIE JEST OBOJĘTNE:
Dzisiaj, 21 lipca, o godz. 21.00 po raz kolejny spotykamy się pod Sądem Okręgowym w #Białystok przy ul. Skłodowskiej-Curie 1, żeby postawić tam lampki i dołączyć do ogólnopolskiego #ŁańcuchŚwiatła, w proteście przeciwko upolitycznianiu sądów w Polsce.
Od wtorku trwają w Sejmie obrady nad zmianą ustawy o Sądzie Najwyższym, jutro ustawa trafi do Senatu. To jest naprawdę ważne dni!

Jeśli sprawa sądów w Polsce nie jest Ci obojętna – przyjdź. Postaw zapaloną lampkę. Pokaż, że w Białymstoku też są ludzie, którzy protestują przeciwko upolitycznianiu sądów.
Bez haseł i transparentów, po prostu zapalimy lampki.

UWAGA! Kochani, jest WIELKA PROŚBA do protestujących pod Sądem Okręgowym! Od rozlewającego się wosku ze świeczek niszczą się schody pod sądem – naprawdę! Dlatego bardzo, bardzo prosimy: 
1. Przynosimy lampki szklane, nie plastikowe.
2. Stawiamy lampki nie na schodach, tylko na polbruku z boku schodów! Nie wkładamy świeczek w donice. Nie lejemy wosku na podłoże. 
3. Potrzeba kilku osób do pomocy w sprzątaniu – następnego dnia po proteście o godz. 5 rano, zgłoszenia w trakcie protestu do prowadzących. 
Zachowajmy się przyzwoicie – plis!!! Podajcie dalej!