7.10 KonsTYtucJA na koszulkach – malowanie przed Ratuszem

#KonstytucjaJestStosowna

Chcemy wykorzystać piękną jesienną pogodę i zaprosić białostoczanki oraz białostoczan do wspólnego malowania koszulek napisem KonsTYtucJA. Suweren pragnie koszulek i my, KOD Podlaskie, na to pragnienie odpowiadamy czynem. Duże zainteresowanie, z jakim akcja malowania kultowego już napisu na koszulkach spotyka się w Białymstoku skłoniło nas do kolejnej powtórki.

W niedzielę 7 października 2018 r. znowu będziemy malować koszulki napisem, który nikogo nie hańbi ani nie obraża KONSTYTUCJA. Tak, jak tydzień temu malowanie odbędzie się pod Ratuszem.

Co trzeba zrobić?
1. Przyjść w niedzielę w godz. 12.00-15.00 na Rynek Kościuszki i znaleźć namioty KODu – będą stały na wschodniej stronie Ratusza.
2. Przynieść ze sobą koszulkę (albo jakiś inny element garderoby), na której chce się mieć nadruk.
Jeśli się nie macie wolnej koszulki ani np. torby do nadruku – nie rezygnujcie, przyjdźcie. Na miejscu będą płócienne torby i plecaczki do dyspozycji.
3. Podejść do stolika, przy którym życzliwa osoba przy pomocy farb i szablonu wykona elegancki, modny w tym sezonie nadruk. Można też samodzielnie wykonać napis – szablony, farby dostępne będą na miejscu
4. Przy okazji można porozmawiać o zbliżających się wyborach samorządowych, dowiedzieć się, co w KODzie piszczy, zgłosić się do Obywatelskiej Kontroli Wyborów, pobyć w towarzystwie ludzi przyjaznych i pozytywnych.

To szansa by mieć koszulkę lub/i płócienną torbę z kultowym napisem KonsTYtucJA, ale również by zdobyć przypinki czy też naszyjniki – również z napisem KONSTYTUCJA.

Farby wystarczy dla każdego!
KOD Podlaskie zaprasza