Białystok solidarny z represjonowanymi sędziami | 18.11.2021

BIAŁYSTOK SOLIDARNY Z REPRESJONOWANYMI SĘDZIAMI

? kiedy: 18 listopada (czwartek) o godz. 18:00

? gdzie: Białystok, Sąd Okręgowy (ul. M. Skłodowskiej-Curie 1)

? 18 listopada, w kolejny Dzień Solidarności z Represjonowanymi sędziami, spotykamy się pod sądami w całej Polsce. Wspieramy sędziów, którzy orzekają zgodnie z prawem polskim i wyrokami sądów europejskich.

? 18 listopada to rocznica zawieszenia sędziego Igora Tulei. Sędzia Paweł Juszczyszyn nie orzeka od roku i 9 miesięcy. Kolejni sędziowie odsuwani są od orzekania, choć Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł, że sędziowie mają wrócić do pracy. Do tej pory na miesiąc zawieszono 6 sędziów: Adam Synakiewicz z Sądu Okręgowego w Częstochowie, Marta Pilśnik z Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia, Piotr Gąciarek z Sądu Okręgowego w Warszawie, Maciej Ferek z Sądu Okręgowego w Krakowie, Agnieszka Niklas-Bibik z Sądu Okręgowego w Słupsk, Maciej Rutkiewicz z Sądu Rejonowego w Elblągu.

? TSUE zawiesił działalność nielegalnej Izby Dyscyplinarnej. Mimo to nominaci władzy jawnie i z premedytacją łamią to zabezpieczenie. Robią to nawet po nałożeniu na Polskę rekordowej kary 1 mln euro dziennie za niewykonanie wyroku TSUE.

? Lista Sędziów, których nielegalna izba dyscyplinarna represjonuje za przestrzeganie polskiej Konstytucji, za wykonywanie orzeczeń TSUE oraz polskich niezawisłych sądów, ciągle się wydłuża. Pamiętajmy o nich.

? Musimy wszyscy stanąć murem za represjonowanymi sędziami. Jak również za tymi, którzy złożyli oświadczenia o odmowie orzekania z sędziami wybranymi przez neoKRS.

? Żądamy przywrócenia do pracy niezależnych sędziów!
? Żądamy przestrzegania prawa polskiego i europejskiego!
? Chcemy żyć w demokratycznej i praworządnej Polsce w Unii Europejskiej!

? Przyjdźcie koniecznie, bo jeśli my, obywatele nie staniemy w obronie niezależnych sędziów, to oni, sędziowie nie będą mogli obronić nas i naszych konstytucyjnych praw.

? Bądźcie w czwartek z nami!

? Zadbajmy o bezpieczeństwo – każdy zakładając maseczkę dba nie tylko o siebie, ale również o osoby z najbliższego otoczenia.

#SolidarnizRepresjonowanymiSędziami
#ŻądamyPrzywróceniaDoPracyNiezależnychSędziów
#WolneSądy #WolneMedia #WolneWybory
#WolniLudzie #WolnaPolska
#ŁączyNasPraworządność
#PolskawUniiEuropejskiej
#KODPodlaskie #KOD #Białystok

Link do wydarzenia na FB: https://fb.me/e/1JSceiFOz