Białystok solidarny z represjonowanymi sędziami | 18.12.2021

🔶 BIAŁYSTOK SOLIDARNY Z REPRESJONOWANYMI SĘDZIAMI 🔶

Wolne Sądy, Wolne Media, Wolni Ludzie

👉 kiedy: 18 grudnia (sobota) o godz. 18:00
👉 gdzie: Białystok, Sąd Okręgowy (ul. M. Skłodowskiej-Curie 1)

W każdym 18. dniu miesiąca w całej Polsce odbywają się solidarnościowe protesty sędziów i obywateli. Solidarni w represjonowanymi sędziami, żądamy przywrócenia do pracy niezależnych sędziów!
Już nie tylko sędziowie i prokuratorzy. Rzecznik dyscypliny Radzik chce ścigać także adwokatów i radców prawnych kwestionujących legalność powołania sędziów z udziałem neoKRS.
„To próba systemowego zamykania prawa do sądu. Represje mają uderzać już nie tylko w sędziów, ale też w adwokatów i radców prawnych” – skomentował sprawę prezes stowarzyszenie sędziów Iustitia prof. Krystian Markiewicz.
Na dzień 13 grudnia 2021r. wysokość kary za niestosowanie prawa UE to 40 000 000 milionów EURO!
Codziennie kara wzrasta o 1 000 000 EURO!
🔶 Lista Sędziów, których nielegalna izba dyscyplinarna represjonuje za przestrzeganie polskiej Konstytucji, za wykonywanie orzeczeń TSUE oraz polskich niezawisłych sądów, ciągle się wydłuża.
Pamiętajmy o nich.
🔶 Musimy wszyscy stanąć murem za represjonowanymi sędziami. Jak również za tymi, którzy złożyli oświadczenia o odmowie orzekania z sędziami wybranymi przez neoKRS.
🔶 Żądamy przywrócenia do pracy niezależnych sędziów!
🔶 Żądamy przestrzegania prawa polskiego i europejskiego!
🔶 Chcemy żyć w demokratycznej i praworządnej Polsce w Unii Europejskiej!
🔶 Przyjdźcie koniecznie, bo jeśli my, obywatele nie staniemy w obronie niezależnych sędziów, prokuratorów, adwokatów, to oni, sędziowie, prokuratorzy, adwokaci nie będą mogli obronić nas i naszych konstytucyjnych praw.
🔶 Bądźcie w sobotę z nami!
—–
🔶 Zadbajmy o bezpieczeństwo – każdy zakładając maseczkę dba nie tylko o siebie, ale również o osoby z najbliższego otoczenia.
Link do wydarzenia na FB: https://fb.me/e/10vJbBjqX