My jesteśmy Konstytucją – wyjazd na marsz z Białegostoku

Wyjazd na marsz z Białegostoku

W dniu 16 września 2018 r. KOD Podlaskie organizuje wyjazd autokarem z Białegostoku do Warszawy na marsz „MY JESTEŚMY KONSTYTUCJĄ”.

Na Państwa zgłoszenia czekamy do 11.09.2018 pod numerem telefonu 886 073 928. Zgłoszenia należy przesyłać SMSem w postaci: wyjazd, imię i nazwisko, nr telefonu kontaktowego.

Szacunkowy koszt podróży autokarem w obie strony wyniesie 40-50 zł. O godzinie wyjazdu oraz miejscu zbiórki będziemy informować w późniejszym terminie.

wyjazd-autokarem-na-marsz

My jesteśmy Konstytucją

Szanowne Demokratki i Demokraci,
Od wielu miesięcy partia rządząca łamie najwyższy akt prawny-Konstytucję. A my od grudnia 2015 roku stajemy po stronie konstytucyjnych wartości.

To my Obywatelki i Obywatele tego kraju przyjęliśmy w referendum naszą Konstytucję. W sytuacji, gdy prezydent RP, który przysięgał stać na straży Konstytucji zawodzi, my mamy obowiązek reagować.

Dlatego właśnie KODowa akcja KONSTYTUCJA obiegła nie tylko Polskę, ale i Europę. Polki i Polacy ubrali setki pomników na całym świecie w koszulki z napisem Konstytucja. To pokazało również, jak napis Konstytucja razi i uwiera tych, którzy od prawie trzech lat ją łamią. Spotkajmy się 16 września o godzinie 15.00 w Warszawie na Placu Powstańców Warszawy.
Spotkajmy się pod hasłem: MY JESTEŚMY KONSTYTUCJĄ!

Spotkajmy się, by zamanifestować nasze przywiązanie do państwa prawa, do trójpodziału władzy, do niezależnego od polityków wymiaru sprawiedliwości. By pokazać, że to Konstytucja i obrona państwa prawa jest tym, co łączy nas ponad wszelkimi podziałami.

Możemy różnić się w wielu kwestiach. Możemy mieć różne poglądy polityczne. Możemy mieć różne wizje Polski, ale wszystkie nasze działania muszą opierać się na jednym, wspólnym dla wszystkich fundamencie-tym fundamentem jest właśnie Konstytucja.

Załóżcie w niedzielę 16 września koszulkę z napisem Konstytucja i przyjdźcie. Jeśli jeszcze jej nie macie-będziemy na Was czekać z taką koszulką. To nie będzie wiec poparcia politycznego, to będzie wiec poparcia dla najważniejszych wartości.

Chcemy stworzyć przestrzeń, w której każdy z nas bez względu na poglądy będzie mógł zamanifestować swoje przywiązanie dla Polski praworządnej.

 #MyJesteśmyKonstytucją
#ToJaUbralemPomnik
#WszyscyRówniWobecKonstytucji
#KOD

Bądźmy razem 16 września 2018 roku w Warszawie