Po PIKODzie w Łomży. Pogoda dla KOD-u trwa

Radosława Górska

Sobotnie przedpołudnie. Na Starym Rynku w Łomży sporo ludzi, wszak odbywa się Łomżyński Jarmark Rozmaitości. A między stoiskiem z miodem i artystką promującą swoje obrazy stanął namiot KOD-u.

Atmosfera bardzo sympatyczna. „Obywatel” rozszedł się w pierwszej godzinie funkcjonowania punktu. Przeprowadziliśmy wiele dobrych rozmów o aktualnej sytuacji w kraju, o potrzebie upominania się o demokrację i sprzeciwiania się narastającej mowie nienawiści.

Łomżyniacy chętnie przyjmowali zaproszenie na debatę o edukacji. Już dziś zebraliśmy wiele podpisów pod protestem przeciw chaosowi w szkołach. Rozdaliśmy sporo ulotek Zaproponowaliśmy „Karty życia”, które cieszyły się znacznym zainteresowaniem, szczególnie starszych osób. Nasi rozmówcy byli zainteresowaniu działaniami zarówno lokalnej grupy koderów, jak i losami całego KOD-u Z radością powitaliśmy nowych kandydatów na członków Stowarzyszenia, którzy podpisali deklaracje członkowskie.

Bardzo nam miło było gościć koordynatorkę regionu podlaskiego KOD i zaprzyjaźnioną KODerkę z Mrągowa.

Trzygodzinne spotkanie z mieszkańcami Łomży minęło w przyjaznym, serdecznym nastroju. A wrześniowe słońce świeciło pięknie i dodawało wszystkim otuchy. Bo to tak już jest, kiedy KOD wychodzi do ludzi, nawet natura się cieszy.

Pogoda dla KOD-u trwa.

pikod_lomza_1

pikod_lomza_male_3

pikod_lomza_male_2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *