Protest obywatelski przed siedzibą PiS w Białymstoku 20.12.2016

Od kilku dni w Polsce trwa kryzys parlamentarny. Prawo i Sprawiedliwość, na czele z Marszałkiem Kuchcińskim, złamało w piątek w trakcie obrad nad budżetem na przyszły rok szereg istotnych zasad parlamentaryzmu, naginając / łamiąc regulamin Sejmu. Głosowanie nad budżetem odbyło się w złych warunkach, bez posłów opozycji na sali, bez jednoznacznego kworum, bez możliwości dyskusji. Sposób uchwalenia ustawy budżetowej świadczy o tym, że formacja rządząca nie będzie trzymać się demokratycznych i legalnych reguł gry.

Prezydent podpisał kolejne ustawy o TK, czyniąc z niego atrapę sądu konstytucyjnego. Na to nie może być zgody. Rządzący nie otrzymali mandatu do zmian ustrojowych. 

Nie ma zgody na eliminowanie opozycji z głosowań! Marszałek nie ma takiego prawa! Nie zgadzamy się, aby Sejm RP stał się atrapą parlamentu!

Postanowiłyśmy i postanowiliśmy odłożyć dziś na bok dzielące nas różnice polityczne i tak jak w ostatnią sobotę wspólnie zaprotestować przeciwko łamaniu demokracji przez partię rządzącą. 20 grudnia 2016 r. o godzinie 18.00 przed siedzibą PiSu w Białymstoku wyraziliśmy nasz sprzeciw wobec dewastacji Polski, przeciwko psuciu demokracji.

Wspieramy protest naszych przyjaciół pod Sejmem. Solidaryzujemy się z posłami opozycji, którzy protestują w Sejmie. Ciągle wspieramy dziennikarzy w ich walce o wolne słowo.

Białystok – Warszawa wspólna sprawa!

Zdjęcia Marek Epler

2 thoughts on “Protest obywatelski przed siedzibą PiS w Białymstoku 20.12.2016

 • 21 grudnia 2016 at 23:05
  Permalink

  Żyję już sporo lat, w tym czasie były różne rządy ale tak kłamliwego jak ten nie było. Na dodatek kłamią tak nie udolnie, że nawet dzieci z nich się śmieją.

  Reply
  • 21 grudnia 2016 at 23:08
   Permalink

   Miało być „nieudolnie”.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *