7.04 | Punkt Informacyjny Kierunek Europa

🇵🇱🤝🇪🇺 Kierunek Europa
Czas najwyższy na intensywne działania. Przed nadchodzącymi 26 maja eurowyborami prowadzimy akcję nakierowaną na zwiększenie frekwencji w okręgach wyborczych Białegostoku.
 
🇵🇱🤝🇪🇺 Nasz punkt informacyjny rozstawimy w najbliższą niedzielę 7.04.2019 #Białystok na Rynku Kościuszki (okolice budynku 5A) w godz. 12.00-14.00.
Przed nami rozmowy z przechodniami o wyborach do Parlamentu Europejskiego, odpowiedzi na szereg pytań i wątpliwości.
Pod namiotem dostępne będą materiały informacyjne o Unii Europejskiej, broszurki i ulotki, a także bardzo ciekawe wydawnictwa opozycji demokratycznej oraz przypinki.
➡️ Będziemy również aktywizować białostoczanki i białostoczan do zaangażowania się w projekt Obywatelskiej Kontroli Wyborów.

📌 Uwaga!
Uczestniczymy w ogólnopolskiej zbiórce podpisów pod skargą obywatelską do Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie naruszenia naszych konstytucyjnych praw i wolności przez przyznanie NSZZ Solidarność organizowania tzw. „zgromadzeń cyklicznych” na Placu Solidarności w Gdańsku.

W niedzielę będzie okazja, aby podpisem wesprzeć obywatelską skargę do RPO. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w artykule KOD składa obywatelską skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich.