Nie składamy parasolek. Strajk Kobiet II runda – Białystok 24.10.2016 godz. 16.00

Szanowni Państwo,

3.10, w Czarny Poniedziałek powiedziałyśmy i powiedzieliśmy głośne NIE. I udało nam się!

Nie czas jednak na składanie parasolek. Większość parlamentarna nadal planuje uchwalenie drakońskiej ustawy antyaborcyjnej, stopień uprzywilejowania Kościoła katolickiego i jego wpływ na stanowione w Polsce prawo wciąż rosną, pogarsza się stan systemu edukacji, w którym kształtowanie postaw obywatelskich jest zastępowane przez indoktrynację.

Dlatego NADAL MÓWIMY NIE!

24 października 1975 r. 90 proc. islandzkich kobiet przerwało pracę. Te z nich, które były gospodyniami domowymi, przestały gotować, sprzątać i zajmować się dziećmi. Wszystko trwało tylko jeden dzień, ale zapoczątkowało prawdziwą rewolucję. 40 lat temu islandzkie kobiety przez jeden dzień strajkowały. Efekty były zdumiewające. My kobiety polskie w rocznicę tego zdarzenia postanowiłyśmy przypomnieć wszystkim politykom, że nic o nas bez nas. Że to my stanowimy ponad 50% polskiego społeczeństwa. Nie można nas lekceważyć. Mamy dość.

NIE dla pogardy i przemocy wobec kobiet!

NIE dla Kościoła w polityce!

NIE dla polityki w edukacji!

Spotykamy się w poniedziałek 24.10.2016 o godzinie 16.00 przed Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku na pikiecie. Akcję organizują białostockie kobiety z różnych środowisk. Nie składamy parasolek. Każda z uczestniczek protestu będzie mogła zabrać głos, złożyć podpis pod petycją kobiet skierowaną do rządzących: Rządu RP, posłów na sejm RP oraz Senatorów RP. Wspólnie wysłuchamy „Piekła kobiet” Tadeusza Boya- Żeleńskiego.

Zapraszamy białostoczan do udziału w proteście kobiet. Nic już nie będzie tak, jak było. My, dzielne siostry, i wspierający nas rozumni mężczyźni, zmienimy sytuację w naszym kraju.
NIE SKŁADAMY PARASOLEK!

strajk-kobiet