Wolna Polska na Marszu Wolności

6 maja w Warszawie cała wolna Polska spotka się na MARSZU WOLNOŚCI, w którym wraz z Komitetem Obrony Demokracji – jako oficjalnym partnerem wydarzenia i Platformą Obywatelską – jako organizatorem wezmą też udział dziesiątki innych partii, organizacji, stowarzyszeń i ruchów społecznych. A przede wszystkim: wolne Polki i Polacy!

Po co jest ten Marsz? Rok temu ulicami stolicy udało nam się wspólnie poprowadzić największy marsz w historii Polski po 1989 roku – „Jesteśmy i będziemy w Europie”. W marszu wzięło udział ponad 200 tysięcy osób. Szli w nim ludzie oburzeni sposobem sprawowania władzy przez rządzącą partię i zaniepokojeni kierunkiem, w którym pod dyktatem PiS zmierza Polska. Hasła, które wówczas można było przeczytać na transparentach, niestety nie straciły nic ze swej aktualności. Przeciwnie: rząd Prawa i Sprawiedliwości drastycznie zaostrza antyeuropejską politykę i retorykę, ośmieszając i rujnując reputację i pozycję naszej ojczyzny we wspólnej europejskiej rodzinie.

Pragniemy, żeby Marsz Wolności był wielką wspólną demonstracją przywiązania Polek i Polaków do wartości europejskich. Chcemy, by był ostrzeżeniem dla PiS i ludzi, którzy w imieniu tej partii sprawują władzę – bo nie robią tego w imieniu wszystkich Polaków, a jedynie oszukanej ich mniejszości. Ostrzegamy, że nie pozwolimy na łamanie Konstytucji oraz na niszczenie demokracji. I nie zgadzamy się na wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej.

Polacy czują się Europejczykami, a europejskość to praworządność. Przywiązanie do wartości europejskich to przywiązanie i obrona państwo prawa, wolnych samorządów, niezależności sądownictwa, to wsparcie dla bezcennych w każdym cywilizowanym państwie organizacji pozarządowych, to odpolityczniona świecka edukacja, niezależne i wolne badania naukowe, silna i profesjonalna armia w służbie społeczeństwa a nie rządzącej partii.

Marsz Wolności wspierają federacje samorządowe, Związek Nauczycielstwa Polskiego, organizacje pozarządowe. Poparcie dla idei marszu zadeklarowali ludzie kultury i sztuki, autorytety ze środowiska naukowego i prawniczego oraz wolnych mediów. Dołącz do nas!

6 maja, w sobota, o godz. 13:00, na Placu Bankowym w Warszawie spotkajmy się na Marszu Wolności. Pokażmy wrogom wolności naszą jedność, siłę i determinację!

Zarząd Główny Komitetu Obrony Demokracji

źródło: strona internetowa www.ruchkod.pl

One thought on “Wolna Polska na Marszu Wolności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *