Białystok solidarny z Sędziami!

Białystok solidarny z Sędziami!

18-tego każdego miesiąca, to symboliczny Dzień Solidarności z Represjonowanymi Sędziami.

Niezależni sędziowie, którzy mają odwagę przeciwstawiać się zmianom, wprowadzanym w polskim sądownictwie, którzy protestują przeciwko niszczeniu polskiej praworządności i łamaniu Konstytucji, są prześladowani przez obóz rządzący.

18 marca 2021 roku o godz. 18.00 spotkamy się przed Sądem Okręgowym w Białymstoku przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 1, by wesprzeć sędziów i żądać przywrócenia do pracy niezależnych sędziów Beaty Morawiec, Igora Tuleyi i Pawła Juszczyszyna, których obóz rządzący próbuje wyeliminować z życia zawodowego.

Naszym protestem przyłączamy się do protestów, które odbędą się tego dnia w całej Polsce. Wspieramy akcję Iustitii, która 18. każdego miesiąca okazuje solidarność z represjonowanymi sędziami
https://www.iustitia.pl/zadamy-przywrocenia-do-pracy

Nasz sprzeciw nie może wygasnąć, dopóki trwają rządy bezprawia w Polsce, dlatego przyłączamy się do protestów, które odbędą się tego dnia w całej Polsce.

STOP BEZPRAWNYM REPRESJOM WOBEC SĘDZIÓW!

Uwaga: W związku z pandemią COVID-19 zadbajmy o zdrowie nas wszystkich. Maseczki przykrywające nos i usta są obowiązkowe, zachowajmy wymagany dystans między sobą. Jeżeli mamy gorączkę lub inne objawy przeziębienia, to zostańmy w domu!